HAKKIMIZDA
Kurumsal

Güneşin aydınlattığı yeryüzü gece karanlığa büründüğünde, insanoğlu aydınlığın önemini birebir yaşayarak öğrendi. Kandilden elektriğe bu süreç içinde, aydınlatma elemanlarının uzun bir tarihi geçmişi olduğu bilinen bir gerçektir. İnsanlığın en önemli gereksinimlerinden olan aydınlatma, çok uzun yıllar sadece cisimlerin görülebilir aydınlık seviyesine gelmesi için yeterliyken; günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle aydınlatma sistemlerinde dayanıklılık, ışığın renk kalitesi, estetik ve enerji verimliliği gibi birçok faktör ön plana çıkmıştır.  

21. yüzyılın hızla gelişen Türkiye’sinin aydınlatma sektöründeki potansiyelini kinetiğe dönüştürme hedefinden yola çıkarak, 2004’de İlk Grup bünyesinde kurulan Aydınlık Lighting, kuruluşundan bu yana büyük projelere imza atmakta ve sahip olduğu etkili yönetim anlayışıyla çıtasını her geçen gün daha da yükselterek ülkemizi ve dünyayı aydınlatmaya devam etmektedir. ‘Proje Yönetimi’ nin tüm ilkelerini titizlikle uygulayan Aydınlık Lighting, bu sayede prestijli projeleri hayata geçirmekte ve müşterilerini hayallerinin ötesi ile buluşturmaktadır.  
 
Aydınlatma; estetiği, yaratıcılığı ve tekniği bir araya getiren bir tasarım konusudur. Bunu ilke edinen Aydınlık Lighting görsel ahenge önem verdiği kadar, ışık enerjisinin insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkilerini de dikkate almaktadır. Bünyesindeki herbiri alanında uzman aydınlatma tasarımcıları, mimarlar ve mühendisler ile bir yandan mekânda ortaya konmak istenen konsepte vurgu yapar, mimarinin dördüncü boyutu olarak kabul edilen ışığın mimari üzerindeki görsel etkilerini düşünür, bir yandan da teknolojik konularla ilgilenerek enerji tasarrufu ve çevrenin korunması gibi sorunları göz önünde bulundurur.  Aydınlık Lighting Aydınlatma Teknolojisi ile Tasarım Gücünü birleştiren bir yapıyı benimsemiş ve proje tasarım aşamasında kullandığı ileri teknoloji altyapısı ve simülasyon uygulamaları ile, etkili aydınlatma çözümleri üretmeyi hedeflemiştir.  
 
Aydınlık Lighting, sahip olduğu en önemli değerin, Aydınlatma Sanatına teknoloji ile farklı bir boyut kazandırarak müşterileri için maksimum faydayı temin etme anlayışı olduğuna inanmaktadır. Bu maksatla, çalışanlarına teknolojiyi yakından takip edebilecekleri özgür bir ortam sunarak sektöre yön vermeye devam etmektedir. 
 
Aydınlık Lighting, sektörde elde ettiği başarılar ile, ulusal ve uluslararası kalite sertifikalarına layık görülmüştür.